Spiró György: ÁRPÁD-HÁZ
Spiró György: Árpád-ház
Vérzékeny és naiv krónika
Spiró György: Árpád-ház
Vérzékeny és naiv krónika
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2019. március 24. vasárnap, 15:00
Spiró 1995-ben írta darabját Árpádházi királyaink sorsáról, a történelmi modellek ismétlődéséről, röghözkötöttségünkről, a kitörés reménytelenségéről, egy olyan világról, melyben a félelem és az agresszió egymást élteti. A küzdelem folyamatos, jutalom nincs, a pillanatnyi győzelemért azonnal hatalmas árat kell fizetni. Az ártatlanok áldozatok. A bűnösök is bűnhődnek, de „igazságot” senki sem szolgáltat.
A darab kanavászként, kottaként szolgál, és kulisszáktól mentesen, szabadon szólal meg. A monumentális képek, hangokra bontva: többszólamú akusztikus kórusokat ellenpontozó dübörgő rockszámok: dobpergés és szólók közepette jelennek meg a nézők képzeletében. A dráma kulcsa az élvezetes dúsgazdag nyelvezet és a könyörtelen logika.
Szereplők:
Könyves Kálmán, II.István: Herczeg Tamás
Álmos, II. Vak Béla: Mészáros Béla
Filbertus: Bánki Gergely
Ottmár: Keszég László
Apát, Illona, Pócs: Szilágyi Katalin
Predszláva, Első-, Harmadik bérgyilkos, Draco, Vak Béla leánya, Saul: Stefanovics Angéla
Főúr, Második-, Negyedik bérgyilkos, Henger, Belos, Zsófia: Enyedi Éva
zene: Zságer-Varga Ákos
jelmez, díszlet: Sinkovits Judit
dramaturg: Enyedi Éva
asszisztens: Tóth-Gábor Anna
rendező: Keszég László
Támogatók: NKA, EMMI, Kőszegi Várszínház
Született: Wágner Emese manna produkció - Szentendrei Teátrum - Füge Produkció Szalontay Tünde titokzatos, rejtőzködő színésznő. Most mégis az életéről mesél.
“Egyszerűen nem lehet ezekbe a rendszerekbe belelátni. Hogyha nem vagy benne, hogyha nincs belső ember, aki beszél, akkor ezek a dolgok nem derülnek ki.”
Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij 1821. november 11-én született Moszkvában, és csak hittük, hogy 1881 februárjában halt meg kedvenc városában, Pétervárott. Dosztojevszkij egy szép napon megunta a szegénységet, a nyomort, a kritikusokat, a szerencsejáték-függőség bilincseit, az alkotás terhét, és búcsút vett feleségétől, a jó Anna Grigorjevnától, és úgy tett, mint aki jobb létre szenderült.
Ezek kitalált történetek. Egy fiktív országból. Csak színház.
Az 1920-as évek elején a nyolcéves Károly és a négyéves Anna szüleit szinte egyszerre viszi el a spanyolnátha, a gyerekek…
Az előadás a DEKK projekt része. Az élet véges. 40-nél van vége. Vagy nem…?
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!