ONLINE JEGYVÁSÁRLÁS

Online jegyvásárlás

Program


Amazonok
8

Amazonok

Deres Péter: Amazonok (érzelmes zakatolás)
Nő történet

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2012. május 13. vasárnap, 19:00

Tíz idegen ember összezárva egy vasúti kocsiban. Különböző az életkoruk, a származásuk, az élettapasztalatuk, a probléma-megoldó stratégiájuk. Az egyéniségük. Az országot, ahol élnek, ahol szeretnek és gyűlölnek, és ami eddig olyan stabilnak tűnt, katasztrófa sújtja – mindenkinek menekülnie kell.

A menekülés, a közös veszély feloldja a gátlásaikat, mesélni kezdenek; elsuttogják vagy kikiabálják magukból azokat a magánéleti problémákat, amiket az ember inkább szemérmesen elhallgat, elfojt, mert a társadalmi elvárásoknak igyekszik megfelelni. Beavatunk-e egy idegent női problémáinkba, merünk-e beszélni betegségről, megcsalásról, titkos vágyainkról, szülő-gyerek konfliktusról, egyáltalán: saját magunkról és arról a bizonyos másikról, akivel összekötöttük az életünket? Ahogy a vonat zakatol, és a sorsok egyre jobban összefonódnak, már nincs helye a hazugságnak, de még a csúsztatásnak sem.

Az Amazonok a tükörbe nézés különleges darabja; olyan fokú őszinteségé, ami nagyon ritka manapság. És ennek az őszinteségnek a hangja a fájdalmas vallomástól, a keménységtől a könnyed vagy lehengerlő humorig igen sokféle lehet. Az Amazonok ősbemutató: igazi, gazdag színészdarab; kiváló szereplehetőség a Kecskeméti Katona József Színház művészeinek.

Csombor Teréz, Danyi Judit, Magyar Éva, Réti Erika, Téby Zita és az egyetemista Decsi Edit csevegnek majd férfiakról, férjekről és egyebekről; az előadás rendezője Réczei Tamás.

Ajánlatunk


… és a kisember megérkezik a rideg világba és magára marad, leszakad Martáról, leszakad mindenkiről, magára marad, és ha elérkezik az ő ideje, elporlik és visszatér oda, ahonnan jött, semmiből lett és semmivé lesz, ez az élet rendje, embernek, állatnak, madárnak, halnak, háznak, szerszámnak, minden létező lénynek és tárgynak ez a sorsa. (Jon Fosse: Reggel és este)

Az előadás magyar nyelven, angol felirattal látható. dokumentumszínház

Az 1920-as évek elején a nyolcéves Károly és a négyéves Anna szüleit szinte egyszerre viszi el a spanyolnátha, a gyerekek pedig árvaházba kerülnek. Fél évszázaddal később ugyanebben a családban az ötéves Eszter szokatlanul meghitt kapcsolatot alakít ki a nagyapjával.

Ajánló


Az Orlai Produkció a Fügével közösen mutatja be az Egyasszony című darabot Tenki Réka előadásában.

Petra von Kant negyvenes, sikeres divattervező, nemrég vált el férjétől, szabad és tehetős. Váratlan szerelme a fiatal, gyökértelen Karin iránt…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!