CÉCILE
Cécile
Füge Produkció
Cécile
Füge Produkció
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: január 10. péntek, 20:00
Tormay Cécile, az agyonhallgatott írózseni, aki majdnem Nobel-díjat kapott.
Tormay Cécile, a szélsőjobboldali, antiszemita propagátor.
Tormay Cécile, a művelt, széles látókörű világpolgár.
Tormay Cécile, Horthy Miklós jobbkeze.
Tormay Cécile, a keresztény házasság szószólója.
Tormay Cécile, az egyedülálló, leszbikus művésznő.
Tormay Cécile, az alacsony.
A magas.
A szép.
A csúnya.
A fekete.
A fehér.
Végülis ki ez a nő?
És kik vagyunk mi, akik „nyomdafestéket el nem bíró” leszbikus peréről darabot csinálunk? És kik Önök, akik már idáig elolvasták ezt az ajánlót, és fontolgatják, hogy az előadást is megnézik?
Talán ezen az estén minden kiderül. Mert az érmeknek általában két oldala van. Néha még több.
Tormay Cécile-t 1925-ben megvádolták, hogy leszbikus viszont folytat Zichyné Pallavicini Eduardina grófnővel, a sokgyermekes, katolikus családanyával – Tormay Cécile katolikus asszonyszervezetének alelnökével. Zichy hatvannál is több tanút vitt a tárgyalásra, a vád azonban mégsem állt teljesen biztos lábakon. Máig nem derült ki az igazság.
Játsszák: Enyedi Éva, Janklovics Péter, Urbanovits Krisztina
Írta: Szabó Borbála
Rendezőasszisztens: Gerstmár Anna
Rendezte: Stefanovics Angéla
Az előadás a DEKK projekt része. Vinnai András tanulságos, kellő komolysággal komponált, mélypszichológiai munkájából kiderül, hogy a férfiak sok mindent szeretnek, sok mindenre vágynak, de természetesen leginkább egy nőre – vagy egyszerre többre is.
Az 1920-as évek elején a nyolcéves Károly és a négyéves Anna szüleit szinte egyszerre viszi el a spanyolnátha, a gyerekek pedig árvaházba kerülnek. Fél évszázaddal később ugyanebben a családban az ötéves Eszter szokatlanul meghitt kapcsolatot alakít ki a nagyapjával.
A Narratíva kollektíva színházi projektje Csehov legtalányosabb művét ütközteti jelenünkkel.
„A nő nem férfi, a férfi nem nő. Ennyi.”
Orlai Produkciós Iroda - Füge Produkció KULKA JÁNOS megjelenítésében
Kinek és minek akarunk megfelelni a szex soràn? Hogyan kell elmenni? Ti már hányszor? Mit csináljak, hogy nekem és a…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!