Buy Ticket Online
Karinthy Színház
A Karinthy Színház még jóval a rendszerváltás előtt alakult, vállalkozásként. Úttörő tevékenysége, Buda egyetlen folyamatosan játszó, önálló kőszínházaként, a színházi struktúraváltás egyik példája is, mely ma már sajátos szellemiséget hordozó színházi műhellyé válva mind a szakma és a kritika, mind a közönség támogatását élvezi. A Hököm Színpad néven létrejövő új színházi forma, a régóta vágyott és addig vajúdó színházi struktúraváltás első hírnöke lett. 1988-ban jelentős fordulat történt a színház életében. Nevüket Karinthy Színházra változtatva elfoglalták azóta is működő XI. kerületi helységüket, a volt Haladás mozi épületét a Bartók Béla út 130. alatt. A helység felújítását a vállalkozás maga finanszírozta, jelentős bankkölcsönt vállalva és megtermelve az évek során. Így lett Budának saját, folyamatosan játszó, új kőszínháza.
Nevéhez méltón, természetesen rendszeresen játszik Karinthy műveket: Gőz, Gellérthegyi álmok, Bösendorfer, Dunakanyar, illetve: Bűvös szék, Visszakérem az iskolapénzt, Tanár úr, kérem! stb. Kiemelkedő hatása volt Karinthy Márton: Korai fagy / az ismert film nyomán / készült színpadi játékának, amely korunk pestiséről, az AIDS-ről szólt, katartikus hatást, nagy társadalmi visszhangot kiváltva.
A Karinthy Színház rendszeresen hív meg vendégrendezőket, helyet biztosít más együttesek bemutatkozásának is, ezzel is színesítve művészi palettáját.
HASZNOS INFORMÁCIÓK: A Karinthy Színház pénztárában, hétfőtől-péntekig 14-19 óráig, és hétvégén előadás napokon 14 órától az előadás szünetéig. Megközelíthetőség: BUDA NÉPSZERŰ SZÍNHÁZA megközelíthető, a 49-es és a 19-es villamossal, a Móricz Zsigmond körtértől a harmadik megálló a Kelenföldi Pályaudvar felé, a Bartók Béla úton. JÓ PARKOLÁSI LEHETŐSÉG!
Karinthy Színház
Detailed info
A Karinthy Színház még jóval a rendszerváltás előtt alakult, vállalkozásként. Úttörő tevékenysége, Buda egyetlen folyamatosan játszó, önálló kőszínházaként, a színházi struktúraváltás egyik példája is, mely ma már sajátos szellemiséget hordozó színházi műhellyé válva mind a szakma és a kritika, mind a közönség támogatását élvezi. A Hököm Színpad néven létrejövő új színházi forma, a régóta vágyott és addig vajúdó színházi struktúraváltás első hírnöke lett.
1988-ban jelentős fordulat történt a színház életében. Nevüket Karinthy Színházra változtatva elfoglalták azóta is működő XI. kerületi helységüket, a volt Haladás mozi épületét a Bartók Béla út 130. alatt. A helység felújítását a vállalkozás maga finanszírozta, jelentős bankkölcsönt vállalva és megtermelve az évek során. Így lett Budának saját, folyamatosan játszó, új kőszínháza.
Nevéhez méltón, természetesen rendszeresen játszik Karinthy műveket: Gőz, Gellérthegyi álmok, Bösendorfer, Dunakanyar, illetve: Bűvös szék, Visszakérem az iskolapénzt, Tanár úr, kérem! stb.
Kiemelkedő hatása volt Karinthy Márton: Korai fagy / az ismert film nyomán / készült színpadi játékának, amely korunk pestiséről, az AIDS-ről szólt, katartikus hatást, nagy társadalmi visszhangot kiváltva.
A Karinthy Színház rendszeresen hív meg vendégrendezőket, helyet biztosít más együttesek bemutatkozásának is, ezzel is színesítve művészi palettáját.
HASZNOS INFORMÁCIÓK:
A Karinthy Színház pénztárában, hétfőtől-péntekig 14-19 óráig, és hétvégén előadás napokon 14 órától az előadás szünetéig.
Megközelíthetőség: BUDA NÉPSZERŰ SZÍNHÁZA megközelíthető, a 49-es és a 19-es villamossal, a Móricz Zsigmond körtértől a harmadik megálló a Kelenföldi Pályaudvar felé, a Bartók Béla úton.
JÓ PARKOLÁSI LEHETŐSÉG!
Images
Warning! The basket time limit is about to expire!
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.