ONLINE JEGYVÁSÁRLÁS

Online jegyvásárlás

program


Candide  .
5

Candide .

Voltaire 1759-es kalandregénye egyben filozófiai gúnyirat, a szerző éles kritikája a leibnizi optimizmus felhőtlen valóságszemléletéről. Ugyanakkor felnövéstörténet is: egy fiú a szerelmet kergetve verekszi át magát a világon, és eközben elveszíti ártatlan önfeledtségét.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tirsdag, 21. Marts 2023 15:10

Voltaire alapján írta: Vinnai András, Bódi Zsófia, Nagy Péter István

CANDIDE
pikareszk

Candide jól van. Jó helyen: egy gazdag báró családjával éli békés mindennapjait. Kunigunda a báró lánya, akibe Candide – mi más következne mindebből – beleszeret. Pangolosi tanár úr, a család háziorákuluma szerint nincs okozat ok nélkül, és minden a lehető legjobban van ezen a legeslegjobb világon. Az okok költőisége azonban – vagyishogy Candide és Kunigunda vonzalma tettekbe fordul a csalitosban, szükségszerűen maga után vonja a következmények prózaiságát, vagyishogy a kis Candide-ot mindenekelőtt összevissza pofozzák, majd magára hagyják a semmi közepén.

Voltaire saját korának visszásságait mutatja fel – az ő példáját követve előadásunk kortárs környezetbe helyezi a cselekményt.

Szereplők:
Csonka Szilvia
Domokos Zsolt
Ecsedi Erzsébet
Némedi Árpád
Gyulai-Zékány István
Jámbor Nándor
Major Erik
Mari Dorottya
Sipos László Márk
Szerémi Zoltán

Alkotók:
Díszlettervező: Schnabel Zita
Jelmeztervező: Pattantyus Dóra
Dramaturg: Bódi Zsófia
Zene: Dargay Marcell
Sound design: Csizmás András
Súgó: Zsohár Amália
Ügyelő: Pados Bernát
Rendezőasszisztens: Kovács Nóra

RENDEZŐ: Nagy Péter István

Olvasópróba: 2022. január 25.; 11.30
Bemutató: 2022. március 11., 19.00, Márkus Emília terem

A Weöres Sándor Színház mindennemű változtatás jogát fenntartja.

Aktuelt


Pagony - Füge Produkció Hab a tortán! mesesorozat Czigány Zoltán: CSODA ÉS KÓSZA

A Ki ölte meg az apámat egy intim történet, mégis a politikai környezet és a társadalmi felelősség kérdése áll a középpontban. Az előadás arra tesz kísérletet, hogy ötvözze a bábszínházat a kortárs tánccal, a szövegkórust a politikai kiáltvánnyal és az alkotók személyes vallomásaival.

„Az élet szép. De még milyen szép! Vajon kezdődhet így egy történet? Idáig kéne, hogy eljussunk, nem? Ha most jobban belegondolnék, rájöhetnék, hogy elég nagy bajban vagyok. Én, e csodás, porlékony teremtménye eme felfoghatatlan univerzumnak. Azon is törhetném a fejem, ezen a kedves kis padon üldögélve, hogy vajon meddig élek még?

PÅ PLAKATEN


Önironikus este, élveboncolás szóközökkel, szerepjátékokkal a valóság elfogadásáért. Az ember erotikus megtestesülése és tárgyiasulása. Nyilvános body shaming.

Bemutató mesesorozat Pagony - Füge Produkció bábjáték ovisoknak és kisiskolásoknak

Orlai Produkciós Iroda - Füge Produkció KULKA JÁNOS megjelenítésében

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.