ONLINE JEGYVÁSÁRLÁS

Online jegyvásárlás

program


Csalóka Péter
3

Csalóka Péter

A mesejáték főhőse Csalóka Péter ravasz fickó, akinek egy szavát sem lehet elhinni. Nem csoda, hogy a kapzsi, telhetetlen, gőgös és rettentő ostoba bírónak úton-útfélen túljár az eszén. Ráadásul agyafúrt ötletei igencsak szépen hoznak a konyhára. Nem kis szerepe van ebben Csalóka Péter hű hitvesének, Csalóka Péternének..

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Fredag, 11. Marts 2011 14:00

Weöres Sándor: CSALÓKA PÉTER - mesejáték

Weöres Sándor gyermekdarabját, melynek alapjául a Csalóka Péter című székely népmese szolgált, a költő klasszikussá vált gyermekversei gazdagítják. A Csalóka Pétert ősbemutatója a budapesti Bábszínházban volt 1976-ban.

A mesejáték főhőse Csalóka Péter ravasz fickó, akinek egy szavát sem lehet elhinni. Nem csoda, hogy a kapzsi, telhetetlen, gőgös és rettentő ostoba bírónak úton-útfélen túljár az eszén. Ráadásul agyafúrt ötletei igencsak szépen hoznak a konyhára. Nem kis szerepe van ebben Csalóka Péter hű hitvesének, Csalóka Péternének, aki férjével nem rest gulyást termő üstöt és emberszelídítő trombitát rásózni a hiszékeny bíróra. Péter „csodatévő” portékái révén a történet végére alaposan megkopasztja és móresre tanítja a rátarti bírót.

Weöres Sándor a magyar nyelv bravúros mestere, költő, író, műfordító, irodalomtudós. Több nemzedék nőtt fel dallamos, szinte zenei hatású gyermekversein.

Közreműködők:
Csúfolódók, Pandúrok, Békák, Parasztlányok és mások:
Szakter Ivett, Üllei-Kovács Gizella, Zsilován Ágnes

Díszlet-jelmeztervező: Molnár Zsuzsa
Zene: Weber Kristóf
Zenei asszisztens: Kovács Gábor
Súgó: Mészáros Ági
Ügyelő-rendezőasszisztens: Bacsa Erika

RENDEZŐ: SÁNDOR JÁNOS

Aktuelt


Kinek és minek akarunk megfelelni a szex soràn? Hogyan kell elmenni? Ti már hányszor? Mit csináljak, hogy nekem és a partneremnek is jó legyen? Neked hol a határ? Egyaltalàn mit nevezünk ma szexnek? Nektek mi az intimitáshoz fűződő viszonyotok? Használod még a képzeleted, vagy csak a pornó? Hány centis szőr elfogadható még? Mikor kell elővenni az óvszert?

Pagony - Füge Produkció Hab a tortán! mesesorozat Czigány Zoltán: CSODA ÉS KÓSZA

Orlai Produkciós Iroda - Füge Produkció Előadja: Pálos Hanna Nagybőgőn közreműködik: Csizmás András

PÅ PLAKATEN


Hol van a határ diktatúra és szervezett iskolarendszer között? Hol van a határ felnőtt és gyerek között?

Orlai Produkciós Iroda - Füge Produkció KULKA JÁNOS megjelenítésében

„Az élet szép. De még milyen szép! Vajon kezdődhet így egy történet? Idáig kéne, hogy eljussunk, nem? Ha most jobban…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.